İntiharı önleme ağı

İntiharı önleme ağı

San Francisco’da iki haftada bir intihar vakasının görüldüğü Golden Gate Köprüsü’ne intiharları önlemek için 76 milyon dolara ağ çekme kararı alındı. Boğaz Köprüsü’ne çok benzeyen köprüden sadece 2012 yılında 1600 kişi atladı

ABD’nin California eyaletindeki San Francisco Körfezi’nin girişinde 1933 yılında kurulan Golden Gate Köprüsü, ‘dünyada en çok intihar edilen ikinci köprü’ olma özelliği taşıyor. Bin 600 kişinin intihar girişimiyle sonuçlanan 2012 yılı, yetkililerin gerekli önlemleri almamasından ötürü iki haftada bir intihara yol açmıştı. Sadece 2013 yılı içerisinde ise 118 girişime engel olabilen San Francisco polisi, üç günde bir intihar girişimiyle karşı karşıya kalır hale geldi.

San Francisco Belediyesi, 76 milyon dolara köprü üzerine ‘intiharı önleme bariyerleri’ kurulacağını açıkladı. Köprüden atlayarak intihar eden kişilerin yakınları bu kararı büyük bir sevinçle karşıladı. Toplamda 1600 kişinin ölümüyle sonuçlanan köprü intiharları, doğudan batıya çekilen 7 metrelik çelik ağlarla engellenecek.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s