Milyarderi yamyamlar yedi

 Milyarderi yamyamlar yedi

ABD’nin köklü ailelerinden Rockefeller’ın 53 yıl önce Yeni Gine’de kaybolan ve cesedi bile bulunamayan üyesi Michael’ın yamyamlar tarafından yendiği iddia edildi

Nehirde kayboldu

ABD’nin eski Başkan Yardımcısı Nelson Aldrich Rockefeller’ın antropolog oğlu Michael Rockefeller, 1961 yılında keşif için gittiği Yeni Gine’de kaybolmuş, o günden beri de büyük bir bilinmezin içine sürüklenmişti. Resmi belgelere göre, 23 yaşındaki Michael bir arkadaşıyla birlikte safari yaparken, içinde bulundukları bot ters bir noktada alabora oldu ve yardım istediler. Kıyıda beklerken, yardım ekiplerini beklemeden denize atlayan Michael kaybolmuş ve yamyamların kurbanı olduğuna inanılmıştı.

İntikam uğruna

Dünyaca ünlü seyahat ve doğa dergisi National Geographic’in ünlü editörlerinden Carl Hoffman, yeni çıkan Sömürgecilik ve İlkel Sanat Michael Rockefeller’in Trajik Soruşturma Öyküsü’ isimli kitabında, 1962’de Hollanda’nın sömürgesinden kurtulan Yeni Gine’deki yerel bir kabilenin, “Beyazlardan intikam almak için Michael’ı yediğini” iddia etti. 1973’te Dani Kabilesi’nin lideriyle konuştuğunu belirten Hoffman, “Yüzerek 8 yerliden yardım istedi ancak oracıkta öldürüldü” sözlerine yer veriyor.

Yamyamları unuttu

Hoffman korkunç hikayeye, “Mızrakla öldürülen Michael, sudan çıkarılıp parçalara ayrıldı. Orada yakılan bir ateşte, uzuvları büyük bir vahşet ile yendi” sözleriyle devam etti. Hoffman, “Michael, bölgede yoğunlukla devam eden yamyamlığın geçmişte kaldığını düşünmüştü. Ama insanbaşı avlayan yerlilerden habersizdi” açıklamasını yaptı.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s