Odasından belli

 Odasından belli

İngiliz Neonazi lise öğrencisi Piggin’in terör saldırısı planları yaptığı yatak odasında Nazi bayrakları ve terörist sempatizanlığına dair izler bulundu

Müslümanlara karşı uyarıyor

2013 yılında yakalanan İngiliz Michael Piggin isimli 18 yaşındaki lise öğrencisinin okulunu, Loughborough Üniversitesi’ni, bir camiyi ve sinemayı bombalayacağına dair planları olduğu açıklanmıştı. Yatağının altında tüfek, molotof kokteyli ve bomba dahil büyük bir cephanelik sakladığı tespit edilen Piggin’in hedefinde Müslümanlar, öğretmenleri ve arkadaşları vardı. Piggin’in ‘Küresel uyarı’ isimli bir haritayla dünyadaki Müslüman nüfusunun yoğunluğunun gösterildiği bölgeleri işaretlediği görülüyor.

Nazi swastikası da var

Neonazi olduğunu inkar eden Piggin’in “Avrupa’yı İslam’a karşı ayaklandırmayı” hedeflediğini yazan notları olduğu açıklanmıştı. Asperger sendromu olan Piggin’in, Avrupa’nın İslam tarafından işgal edildiği konusunda takıntılı olduğu belirtildi. Nazi lideri Adolf Hitler’e hayranlık besleyen Piggin’in odasının duvarında Nazilerin resmi işareti olan swastika bayraklarının asılı olduğu görülüyor. Piggin’in İngiliz bayraklı bir nevresim takımıyla uyuyordu.

Duvarında afişleri görülen Kara Şövalye filmindeki Joker karakteri, psikopat bir katildir. Hastane, okul ve yolcu gemisini bombalayarak katliamlara sebep olan karakter, öldürmekten büyük keyif alır.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s