İngiltere bu aşkı konuşuyor

İngiltere bu aşkı konuşuyor

Ailesiyle yazın Marmaris’e tatile gelen 16 yaşındaki Jaydene Roberts, burada tanıştığı Türk barmenle evlilik kararı aldı. Roberts ailesi evliliğe ‘evet’ dedi, ortalık karıştı

dİngiliz Daily mail gazetesi ‘Siz 16 yaşındaki kızınızın tatilde tanıştığı barmenle evlenmesine izin verir miydiniz’ sorusu ile bir aşk hikayesini gündeme taşıdı. Ailesiyle tatil yapmak için Türkiye’ye gelen İngiliz Jaydene Roberts, tatil köyünde barmenlik yapan Emre Karaca ile tanıştı. Sevgili olan çift, 16 yaşındaki Roberts’ın memleketine dönmesine rağmen bitmedi. İkili internet üzerinden konuşmaya devam etti. 21 yaşındaki Emre’nin daveti üzerine bu kez tek başına Türkiye’ye gelen Jaydene, Emre’nin ailesiyle yaşamaya başladı. Birkaç gün sonra da Emre’den evlenme teklifi alan Jaydene, ailesinin de izniyle ‘evet’ dedi.

Hiç Türkçe bilmeyen Jaydene ve çok az İngilizce bilen Emre’nin anlaşamadığını ileri süren gazete, ailenin bu evliliğe nasıl izin verdiğini irdeledi. Başlarda ilişkiye karşı çıkan anne ve baba, Emre’nin sırf İngiliz pasaportunu elde etmek için kızlarıyla birlikte olduğunu düşündüklerini belirtti. Ancak kızlarının sevildiğinden ve mutlu oalcağından emin olan aile, düğün için çok heyecanlı. Emre’nin sadece ‘Türk’ olduğu için istemeyen Jaydene’in dedesi ve büyükannesi ise torunlarının evlilik kararını kesinlikle onaylamıyor. Çift, internet üzerinden iletişim kurabilmek için çeviri sitelerini kullanıyor.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s