Ailece uzay seyahati

holly-and-sam-branson-children-of-virgin-mogul-richard-bransonSpaceShip-Two-BransonAilece uzay seyahati

İngiliz milyarder Richard Branson çocuklarını da alarak sahibi olduğu Virgin Galactic’in hazırladığı ilk uzay yolculuğuna çıkacak

En büyük hayali

Uzay yolculuğu seferleri yapmak için kurulan İngiliz Virgin Galactic’in sahibi Richard Branson’ın hayali, ‘ailece uzay seyahati’ yapmak. ABD’deki Mojave Çölü’nden uzaya fırlatılacak olan SpaceShip2 projesi üzerine çalışan milyarder, Virgin Galactic kapsülüyle iki çocuğunu da alıp Dünya’dan 110 km uzaklaşmayı hedefliyor. Aynı zamanda 4.6 milyar dolarlık servetiyle ülkenin en zengin altıncı kişisi olan Branson, sıradışı fikirleriyle defalarca dünya rekoru denemelerinde bulunmuş, bazılarında başarılı olmuştu.

O motorla olmaz

Motorun henüz yeterli kapasiteye ulaşmadığını belirten mühendisler ise Branson ailesini ‘olası bir tehlike’ için uyardı. Özellikle roketin sözkonusu yükseklik için yeterli hıza sahip olamaycağını öngören yetkililer, “Onun roketi oldukça ilkel. Daha önce o boyda bir roketle böyle bir yolculuk yapılmadı” dedi. Kanıtlanmamış bir teknolojiyi kullanacağı için küresel anlamda tartışmalar yaratan Branson, “Herkes, bunun yeni bir uzay programı olduğunu biliyor. Ben bu araçla uzaya ilk giden kişi olmak istiyorum” dedi.

Spaceship 2 aracıyla, 260 bin dolar değerindeki iki saatlik yolculuk için Angelina Jolie ve Tom Hanks dahil 700 kişi başvuruda bulunmuştu.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s