Uyan Schumi!

Uyan Schumi!

Alpler’de geçirdiği kazanın ardından 40 gündür yapay komada olan Alman F1 pilotu Schumacher’i uyandırmak için ailesi her gün onunla konuşuyor

————-

Fransız Alpleri’nde 29 Aralık günü kayak yaparken düşen ve başını taşa çarpan Alman sporcu Michael Schumacher’i uyandırma çabaları sürüyor. Kafa tramvası geçirdiği için yapay komaya alınan 45 yaşındaki F1 pilotunun son iki haftadır narkoz etkisi gösteren ilaçları azaltılmıştı. Bu konuda uzman olan doktorlar, Schumacher’in uyanmasını çok yüksek bir ihtimal olarak görmese de sporcunun herhangi bir kişiye göre daha dirençli bir yaşam savaşı verdiğini belirtmişti

Ne zaman uyanacağı hala belirsiz

Öte yandan karısı Corinna dahil ailesi ve arkadaşları sporcuyu kaldığı hastanede her gün ziyaret ederek, baş ucunda konuşuyor. Onu uyandırmaya teşvik etmek için uğraşan ailesi, bu zamana kadar refleks tarzında kasılmalar dışında bir tepki alamadı. Ancak doktorları uyandırma sürecinin haftalar sürebileceğini belirtti. Bunun yanında başından ağır yaralanan ve beyninden iki ameliyat geçiren Schumacher’in ne vakit kendine gelebileceğine dair bir öngörü de belirtilmiyor.

Ailesinin konuşmaları çok etkili

Hamburg’taki Asklepios Kliniği’nden Acil Durum Enstitüsü Başkanı Prof. Heinzpeter Moecke, Alman gazetesi Bild’e yapmış olduğu açıklamada “Kesin olan şu, aile üyelerinin tanıdık sesleri hastalar üzerinde rahatlatıcı bir etki yaratıyor. Hastalara bir emniyet duygusu veriyorlar” diye belirtti.
Corinna Schumacher ise kayak kazasından beri eşini hiç yalnız bırakmıyor. Pilotun babası Rolf Schumacher de, Gronoble Üniversitesi hastanesinde yatan oğlunu sürekli ziyarete geliyor.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s