Türk geline su yok!

Türk geline su yok!

İngiltere’nin Eski Başbakanı Tony Blair’e gelin giden Türk kızı Suzanne Ashman’ın eşiyle oturduğu malikane payı bulunmuyor

————-

Dünyanın önde gelen liderlerinden Eski İngiltere Başbakanı Tony Blair’ın 28 yaşındaki oğlu Euan Blair, eylül ayında evlendiği, eski Devlet Bakanı Mehmet Altınsoy’un torunu Suzanne Ashman ile birlikte Londra’nın merkezinde 6 milyon dolar değerinde bir eve yerleşmişti. Genç çiftin şehrin en gözde bölgesi Marylebone’da aldıkları malikane, fiyatıyla dudak uçuklatmıştı. İngiliz Telegraph gazetesi satın alınan malikanenin eşi Euan Blair ve kayınvalide Cherie Blair ortaklığında alındığını ortaya çıkardı. Cherie’nin diğer oğlunun evine de ortak olduğunu belirtilen kayınvalide, gelinlerine pay vermemesiyle ünlü. Emlak yatırım uzmanlarının görüşüne sunulan haber için, ‘Cherie’nin çiftlerin ayrılma ihtimaline karşı oğullarını mağdur etmemek için böyle bir girişimde bunlunduğu’ yorumu yapıldı.

‘O bizim kızımız gibi’

Öte yandan normal prosedürde evliliklerini bitirme kararı alan çiftler, mal paylaşımını yarı yarıya olarak yapıyor. Ancak Ashman’ın mal üzerinde herhangi bir hakkı olmadığı için malikane dava konusu olsa da Ashman’ın pay olması pek mümkün değil. Blair ailesinin ev üzerine yatırım yaparak aldığı fiyatın çok çok üzerinde bir hale getirdiğini iddia eden Telegraph gazetesi, “Görünen o ki Blair imparatorluğu servetlerine servet ekliyor” ifadesine yer verdi. Oxford Üniversitesi’nde yüksek lisans eğitimini tamamlayan 25 yaşındaki Ashman ise, İngiltere’nin en varlıklı ailelerinden geliyor. Ashman’ın annesi Suzan Altınsoy da dünya çapında girdiği havaalanı ihaleleri ile İngiltere’de iş dünyasının ileri gelen isimlerinden. Tony Blair ise, oğlunun düğününde, Türk gelini Ashman için ‘kızımız’ demiş ve gelinini çok sevdiğini açıklamıştı.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s