Layığını buldu

Layığını buldu

ABD’de infaz edilmeye hazırlanan tecavüzcü katil Dennis McGuire, daha önce denenmemiş bir zehirle öldürülünce 25 dakika işkence çekti. Tartışma yaratan olay için bazı ‘yazık’, bazısı ‘layığını buldu’ dedi

Hamile kadını öldürdü

ABD’nin Ohio eyaletinde yaşayan Dennis McGuire isimli hükümlü, 1989 yılında hamile bir kadına tecavüz etmiş, kadını bıçaklayarak öldürmüştü. 10 yıllık hapis cezasının ardından idama mahkum edilen 53 yaşındaki katilin infazında yeni bir ilaç kombinasyonu sınandı. Ancak katile 25 dakika işkence eden yeni infaz biçimi ülkede tartışma yarattı.

İnsanlığa aykırı

Perşembe günü iki ilaç kokteyliyle infaz edilen McGuire’ın ölümünü ‘insan haklarına aykırı’ bulan ABD’liler, intravenöz yoldan etki eden ilacın katili boğduğunu ve katilin can çekişmesine yol açtığını savundu. McGuire’ın çocukluğunda istismar edildiğini savunan aktivistler, mahkemenin bu detayları dinlemeden hükme vardığını da ekledi. Halkın diğer bir kesimi ise “Tecavüzcü layığını buldu, Oh olsun” dedi. İnfaz edildikten sonra organlarını bağışlamak isteyen McGuire’ın talebi de Ohio valisi tarafından reddedilmişti.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s