Herkül ABD’yi kara gömdü

APTOPIX Winter Weather Winter Weather Bill de BlasioHerkül ABD'yi kara gömdü

ABD’nin kuzeydoğusunda 4 gündür etkili olan ‘Herkül’ fırtınası 16 can aldı. Son 20 yılın en soğuk günlerini yaşayan ülkede, hava sıcaklığının -50’ye düşmesi bekleniyor

ABD’nin büyük bölümünü aynı anda etkileyen ve gücü sebebiyle ‘Herkül’ ismi verilen kar fırtınası yüzünden adeta hayat durdu. New Jersey ve New York eyaletlerinde olağanüstü hal ilan edilmesine neden olan fırtına yüzünden en az 16 kişi hayatını kaybetti. Herkül aynı zamanda ulaşımı da kötü yönde etkiledi. Toplamda 4500 seferin iptal olmasına, binlerce uçuşun da ertelenmesine neden oldu. Tren seferleri ve kara ulaşımı da yollardaki buzlanmalar sebebiyle önerilmiyor.

dÖte yandan dondurucu soğuklar başkent Washington ve çevresindeki eyaletlerde 4800’den fazla ev karanlığa gömüldü. Kötü hava şartları yüzünden okullar, işyerleri ve devlet daireleri ve Birleşmiş Milletler Genel Merkezi tatil edildi. Massachusetts eyaletindeki Scitute ve Duxbury kentlerinde olası su baskınlarına karşı sakinler tahliye edildi. Isının -34 ölçüldüğü ülkede, çarşamba gününe kadar sürecek olan Herkül yüzünden hava sıcaklığının sıfırın altında 50’ye kadar düşmesi bekleniyor.

12 yıl boyunca New York’un belediye başkanlığı görevini üstlenen Bloomberg’ün ardından 2014’ü yeni belediye başkanları Blaiso ile karşılayan New Yorklular yeni başkandan oldukça memnun. Görevinin daha başında zorlu bir sınavı başarıyla atlatan Blasio, kendi evinin önündeki karları kürerken görüldü. Avusturya, Kanada ve ABD’de dükkan ve ev sahipleri, mülklerinin önündeki karı temizlemekle yükümlü.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s