Erken Noel kutlaması

 Erken Noel kutlaması

İngiltere’de yılbaşından önceki son iş günü olaylı bitti. Mad day olarak adlandırılan sınırsız eğlencede, alkollü İngilizlerin taşkınlıklarına polis müdahale etti

dİngiltere’de her yıl ülke çapında kutlanan ‘Mad Friday’ (Yılbaşından önceki son Cuma), çılgın eğlencelere sahne oldu. Yılın en kalabalık partilerine imza atan günde acil servisten, güvenlik güçlerine kadar bütün birimler sabaha kadar mesai yaptı. Alkol tüketimiyle beraber artan taşkınlıklar her şehirde baş gösterdi. Normal alkol tüketiminin yüzde 20 üzerinde seyreden ‘Mad Friday’, ülkede 200 bin kişinin katılımıyla gerçekleşti.

Yarıçıplak gezdiler

Çoğunluğu alkolün etkisiyle, sıcaklık 1-2 derece olmasına rağmen yarıçıplak gezen halk, merkezdeki bar ve kulüplere akın etti. Özellikle İngiliz polisini zorlayan o anlar: Manchester kentinde bir adam çeşmeye atlayarak yıkandı. Sarhoşluktan ayaza karşı sokak ortalarında uyukaldı, Onlarca kişi, yerlerde yuvarlanarak sakatlandı veya küçük yaralar aldı. Polis ve acil servislerin aranmasında yüzde 30 artış fark edildi.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s