Alpler ayaklarının altında

Alpler ayaklarının altında

Avrupa’nın en yüksek dağı Mont Blanc’a yerleştirilen cam ve çelikten yapılan kabin, Alpler’i 4 km yukardan izlemeyi sağlıyor

Boğluğa adım atmak

Orta Avrupa’da yer alan Alp Dağları’nın manzarasını doyasıya çıkarmak isteyen doğaseverler, camdan bir kabin sayesinde bu dileklerini gerçekleştirebilir. Avrupa’nın en yüksek dağı olan Mont Blanc’daki Aguille du Midi isimli zirveye yerleştirilen ve ‘Step into the void’ (Boşluğa adım) adı verilen cam kabin, 4 kilometre yukarda asılı duruyor. Oldukça ince görünen kabinin yapı malzemesi ise çelikle pekiştirilmiş cam.

Zorlu bir yolculuğun ardından

3 km genişliğindeki bir manzarayı izlemeyi sağlayan kabine iki vesaitle ulaşılıyor. Önce 2,6 kmlik tehlikeli bir teleferik yolculuğu geçiren doğaseverler, ardından asansöre binerek zirveye ulaşıyor.
Avrupa’nın en popüler kayak merkezlerinden olan Aguille du Midi’nin hazırladığı hizmet için açıklama yapan kompleks sözcüsü, “Bu yükseklikteki ilk hizmet. Tekniklerimiz sayesinde burayı ziyarete gelenler, manzaranın güzelliği karşısında buraya doyamayacaklar” dedi.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s