Bebeği kaçırılınca delirdi

İngiltere’de yaşanan bir sağlık skandalı, uluslararası dava haline geliyor. Essex kentindeki bir kurs için ülkeye giden İtalyan hamile bir kadın, rahatsızlanınca hastaneye gitti. Doktorların izin almadan, hatta haber bile vermeden ismi açıklanmayan kadına sezaryen yaptığı öğrenildi. Ardından doğan kız bebeği yine annesinin izni olmadan, evlatlık veren sosyal kurum bir skandala sebep oldu. 2012 yılının Temmuz ayında gerçekleşen olay, kadının aklını yitirmesine yol açtı. 
 
 
Zorla sezaryen yaptılar
 
Davayı üstlenen İngiliz avukat Brendan Fleming, kadını “Normal doğum senin ya da bebeğin hayatına mal olur” diyerek zorlayan doktorları, “Böyle tıbbi bir prosedür asla olamaz” sözleriyle eleştirdi. Bebeğin İtalyan kurumlarca teslim alınıp, anneye götürülmesi gerektiğini savunan avukat, otelde kalan kadının sürekli panik atak krizleri geçirdiği ve bipolar hastalığının başlangıç evresinde olduğunu açıkladı. 
 
‘Sizin yetkiniz yok’
 
Şu anda psikiyatri hastanesinde tedavi gören kadının, Şubat ayında kızının İtalya’ya gönderilmesi için başvuruda bulunduğu öğrenildi. Bebeğin sosyal kurum çalışanlarınca, ABD’deki bir tanıdık aileye verildiği öğrenildi. Yargıtaya götürülen dava için, İtalyan yargıtayı da vatandaşının mağduriyetinin giderilmesini ve bebeğin iadesini istediğini belirten bir tavsiyede bulundu. Ayrıca meclise de yansıyan konu için Liberal Demokrat Parti vekili John Hemming, “Bu zamana kadar pek çok haksızlık gördüm ancak böylesine ilk kez şahit oluyorum” dedi.
Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s