Bir günlüğüne Batman oldu

batmannnn5 batmannnn2 article-2507890-192BAB6A00000578-551_306x546 A man dressed as the Riddler is taken away after being apprehended by leukemia survivor Miles dressed as "Batkid" (not pictured) during a day arranged by the Make-A-Wish Foundation in San Francisco batman3 San Francisco Helps Miles' Wish To Be A Superhero Come True San Francisco Helps Miles' Wish To Be A Superhero Come True San Francisco Helps Miles' Wish To Be A Superhero Come True Boys Batman Wish Boys Batman Wish Boy's Batman Wish Boys Batman Wish Boy's Batman Wish 2,w=559,c=0.bild (1) Bir günlüğüne Batman oldu

ABD’de lösemi hastası 5 yaşındaki çocuk, ‘Batman gibi şehri kurtarmak istiyorum’ dedi. Çocuğun hayalini gerçekleştirmek için San Francisco halkından, ABD Başkanı Barack Obama’ya kadar herkes seferber oldu

ABD’nin Kuzey California eyaletinde yaşayan Miles Scott isimli lösemi hastası çocuk, dünya çapında yapılan sosyal yardım hareketi ‘Make a wish’ (Bir dilek tut) isimli yardım kampanyasından ünlü süper kahraman Batman olmayı diledi. 18 aylıkken lösemiye yakalanan 5 yaşındaki çocuğun dileği kabul edildi ve San Francisco kenti bir günlüğüne ‘Gotham’ oldu. Defalarca filmlere konu olan Batman, hayali Gotham kentini kötü adamlardan koruyan bir süper kahramandır.

Miles’in dileği şöyle gerçekleşti; Gotham kentinin başı suçlularla fena halde derttedir. Batkid (Yarasa çocuk)’in azılı düşmanı Riddler (Bilmececi) bir bankayı soyar. Savunmasız bir kadını da bir bombaya bağlar. Polis, bir türlü yakalayamadığı Riddler için televizyona çıkarak “Batman yardımına ihtiyacımız var” sözleriyle anons yapar.

Onlarca gönüllü ve destekçinin yardımıyla gerçekleşen mizansen, Miles’in Batkid kostümlerini giydirerek devam eder. Batkid’i Lamborghini marka bir Batmobile (Batman’in fonksiyonel aracı) alır. (Aracı bir yardımsever bağışladı.) Polis araçlarının eşlik ettiği Batkid, olay yerine gider. O sırada ABD Başkanı Barack Obama da “Batkid çabuk yakala o suçluları, Gotham’ı kurtar” sözlerini söylediği bir video ile Miles’a destek verdi.

Binlerce insanın izlediği Batkid, şehri ve kadını kurtarır. Ardından bu onurlu hareketi için San Francisco Belediye Başkanı Ed Lee, Miles’e şehrin anahtarını verir. Binlerce insanın ismini tezahüratlarla andığı tören, Miles’i ve ailesini çok sevindirdi. Haziran ayında löseminin remisyon safhasına giren ve iyileşme belirtileri gösteren Miles, ‘Bir Dilek Tut’ Derneği’ne “Batman gibi şehri kurtarmak istiyorum” dileğini göndermişti. Dernek, hayati tehlike taşıyan hastalıkla mücadele eden çocukların kalplerinde yaşattıkları dilekleri gerçekleştirmeyi amaçlıyor. Öte yandan Miles’in ailesine ismi açıklanmayan bir bağışçı 10 bin dolarlık bağışta bulundu.

Ülkede haber kanallarının hepsinde canlı verilen ‘Batkid’in şehri kurtarma operasyonu’, Twitter’dan da en çok konuşulan konu oldu.

Miles’in babası Nick Scott, “Miles her zaman iyi bir savaşçı oldu. Kanserle dövüştü ve onu yendi” sözleriyle kalabalığa teşekkür etti.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s